Skóra i zima

Zima przybliża się dużymi krokami, a razem z nią mnóstwo ludzi ogarnia świąteczna aura. Warto jednakowoż pomnieć o tym, aby/by nasza skóra była w jak najlepszej kondycji.
Zimą, dbanie o skórę jest wysoce ważne. W sezonie tym nasza skóra zmagać się musi z wiatrami, chłodem i niskimi temperaturami, które na nią mają negatywny wpływ.
Często towarzyszy temu suchość i napięcie skóry.
Skóra w chłodnych sezonach skłonna jest do znacznego/intensywnego przesuszania się oraz/i jest bardziej podatna na podrażnienia. Ważne jest więc to, aby/by pamiętać o intensywnym i ciągłym jej nawilżaniu. Bardzo istotne/ważne będzie więc wprowadzenie w rutynę pielęgnacyjną produktów. Skóra w sezonie zimowym często traci sporo wody, ważne jest też to, aby silnie ją nawadniać. Pamiętaj więc/także o nawodnieniu organizmu i piciu co najmniej 2 litrów wody dziennie. To zdecydowanie pomoże nam w utrzymaniu pięknej skóry zimą. Ważne/Istotne będą więc silnie nawilżające i ochronne kosmetyki w naszej pielęgnacji, które pomogą nam zachować/osiągnąć zdrową i piękną/nawilżoną skórę, w każdych możliwych warunkach.