Makijaż – nieco istotnych wskazówek

Barwa podkładu

Jednym z istotniejszych błędów jeżeli chodzi o makijaż jest używanie podkładu o niedostosowanej do cery barwie.

https://www.makijaz.info.pl/metoda-oddychania-wima-hofa-jak-ja-stosowac/

Chcąc otrzymać jak najbardziej naturalny efekt, należy dużą wagę przyłożyć do wyboru trafnego odcienia fluidu. Popatrzmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Potem wykorzystajmy poniższe wskazówki, by sięgnąć po artykuł, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Zanim jednak rozpoczniemy swoje poszukiwania, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samodzielnie określić jej ogólny typ. Wyróżniamy trzy zasadnicze rodzaje cery. Są to:cera sucha, tłusta i mieszana. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, nieodzownie przedtem sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują często w różnych tonacjach. Zazwyczaj otrzymujemy ich kilka albo kilkanaście do wyboru, dlatego każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Teraz powinnaś przetestować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Jeśli jednak już musimy to zrobić, gdyż udałyśmy się do drogerii w pełnym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, aby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest sprawdzać podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją również pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej mają one żółtą tonację. Świetnie maskują zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeśli takich niedoskonałości mamy niemało na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, bowiem one jedynie podkreślą niedoskonałości naszej cery.

Makijaż brwi

Makijaż brwi stanowi dla ciebie nieodgadniony rejon  i masz wrażenie, że nigdy nie nauczysz się go właściwie wykonywać? Miast od razu zakładać własną klęskę, zacznij ćwiczyć, bo to właśnie praktyka czyni mistrza. A ten typ makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na nieprosty. W rzeczywistości, gdy już opanujesz określone podstawy, będziesz potrafiła pomalować swoje brwi w ciągu ledwie kilku minut – i to nawet podczas jazdy pociągiem do pracy.

Daj sobie jednak trochę czasu na te szkolenia. Jeśli dzierżysz pomadę albo cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, jeśli za parę minut musisz wyjść do pracy lub na uczelnię. Wybierz sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtenczas usiądź na spokojnie przed lustrem i sprawdź, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, jeżeli są pomalowane. Musisz nauczyć się zaznaczać ich naturalny kształt i generalny wygląd. Jeśli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, obrys twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednak nim zabierzesz się za kupowanie i próbowanie tych wszystkich wyrobów, winnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest zwykła prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu ujarzmiać. Na nakładanie koloru przyjdzie jeszcze czas, a na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz też nakładać na brwi niewielką ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wtedy zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast kierować ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik robienia makijażu brwi jest zaś tak wiele. Ciężko stwierdzić, która z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu sprawdzić na sobie i stwierdzić, jaka technika jest dla ciebie najodpowiedniejsza. Przetestuj również różne kosmetyki do brwi i nie limituj się wyłącznie do klasycznej kredki. Przypuszczalnie dużo lepszy wynik osiągniesz w momencie, kiedy pokryjesz włoski pomadą o ciemniejszej barwie.